2015. július 27., hétfő

Darynda Jones: Első/Második sírhant


Borító és fülszöveg:  Charley Davidson nyomozónő már 5 évesen beszélt a halottakkal. Sőt, az is megesett, hogy a halottak kértek tőle egy-egy apró szívességet, mint például igazságszolgáltatást a gyilkosaiknak. Charley azonban nagy árat fizet a képességéért, álmában ugyanis egy titokzatos idegen akarja megkaparintani magának a testét.. 
Szexi és fordulatos, humoros és kemény, paranormális-romantikus detektívregény, J.R. Ward, a Megsebzett szerető sorozat írónőjének ajánlásával, Kresley Cole és Sherrilyn Kenyon rajongóinak.



Kiadó: Athenaeum
Kiadás éve: 2013
Terjedelem: 424 oldal

Sorozat: Charley Davidson
Előzmény: -
Műfaj: fantasy

  Borító és fülszöveg: 

Charley Davidson, a halál szexi angyala visszatér, hogy újabb fergeteges kalandjaival és sziporkázó poénjaival mindenkit levegyen a lábáról! Vajon sikerül megfejtenie a titokzatos körülmények között eltűnt Mimi rejtélyét? Beteljesedik forró szerelme a Sátán szívdöglesztő fiával? Na és mi történik a mennyország kapuját ostromló démonokkal? A tavalyi év legszellemesebb paranormális románcának második részét a humor és az érzékiség szerelmesei egyaránt imádni fogják! 


„Sziporkázóan humoros és forró” (Kresley Cole)


Kiadó: Athenaeum
Kiadás éve: 2014
Terjedelem: 424 oldal

Sorozat: Charley Davidson
Előzmény: Első sírhant
Műfaj: fantasy


Egy könyvet olvastam csak eközött a két mű között, tehát eléggé egybefolyt a cselekmény, jellemfejlődés, meg hasonlók, így a véleményemet is egyben írom meg. (Ezért jó kivárni a sorozat következő részeit, hi-hi.)
Először meglepődtem, mert tényleg azt hittem, hogy Anita Blake-szerű lesz, mindenki ahhoz hasonlította.
Szerintem köze nem volt a két dolognak egymáshoz, ezt külön kiemelném. Voltak hasonlóságok, amik az ilyen urban fantasy és krimi témájú könyvekben természetes sablonok, de engem nem nyertek meg. (A lány nagy melle lehet, hogy tényleg koppintás volt, de hát istenem..)
Elnézést, ha valakit megbántottam ezzel, de sokáig az Anita Blake sorozat volt a kedvencem, mindaddig, ameddig át nem ment Szürkébe a dolog, és kissé érzékenyen érint a téma, tudjátok, soha be nem gyógyuló seb, hogy a kedvenc női karakteremből egy rossz ribancot kreált Hamilton.

Vissza Charley-hoz: A történet és az ugyancsak förtelmesen megfogalmazott és béna fülszövegek elárulják, hogy a lány nem más, mint egy 27 éves magánnyomozó, aki mellékállásban még a Halál Angyala is és előszeretettel poénkodik közönséges dolgokkal. A kezdetek kezdete óta látja a halottakat, és már a születésénél is ott volt a szerelme. (Hát nem romantikus? Én a születésemkor lekakiltam a mérleget.) Előző este megverte egy féltékeny férj, és még alig tért magához, amikor halott ügyvédek szellemei kezdik el zaklatni, és el kell kutyagolnia a tett helyszínére.
Ahogy haladunk a cselekménnyel, a lány felderíti az ügyet, sőt a saját kis éjszakai látogatójának témájában is dűlőre jutnak. Reyes A. Farrow ugyanis csak azért a lány szerelmévé lett, mert 30 éjszakán át álmában közösültek. 

A második rész cselekménye is hasonlóan zajlik: megkapja a lány az ügyet, zsákutcába jutnak, aztán megoldják az egészet. Közben legalább nyolc alkalommal akarják megölni, és persze a saját apja is ráküldi az ellenségeit. A háttérben Charleyt emészti Reyes helyzete, és megint csak idegesítik egymást, alig töltenek együtt két órát, de ez már elég egy komoly kapcsolathoz.

Charley karaktere számomra egyszerre volt kedves, és ellenszenves. A lányt láthatóan egy "tökös" hősnőnek szerette volna eladni Darynda, és részben ez zavart az egészben. Annyira ki voltak hangsúlyozva ezek a tulajdonságai, hogy szinte komikus hatást keltettek bennem, Ahogy pedig a pénzhez viszonyult, attól kifejezetten a falra tudtam volna mászni. Ha a két könyv alatt húsz alkalommal nem poénkodott a pénzzel, akkor egyszer sem. Cookie-t is szinte rabszolgasorban tartotta a könyvek alatt, és mindent észrevettem, csak az egymás iránt érzett szeretetük mély nyomait nem.

Reyes. Gyerekek, az a pasi annyira jól néz ki, mint valami modell, tényleg ördögi a vonzereje, ó, hogy agya is van? Nem tudtam. De komolyan. Alig beszéltek, mindig csak a szex körül járt az agyuk, aztán a srác hirtelen benyögi, hogy ő élete értelme. Ahogy pedig Charley viszonyult a döntéséhez a második rész végén, az felhergelt. Reyes külön kéri, hogy ne avatkozzon a dolgokba, erre mit csinál a lány? Megmenti, és megbéklyózza. Ahogy Reyes visszavágott, az tetszett, ezt bírtam benne.

Az írásmóddal külön voltak gondjaim.
Megvan bennetek az az igény, hogy egy olyan könyvet vegyetek a kezetekbe, amiben jobb kifejezés híján úgy érzitek, hogy szilárd talajon áll a lábatok? Én az ilyen könyvekért vagyok oda. Amikor tökéletesen ki van dolgozva a világ, a tettek kiszámíthatatlanok, de érthetőek, és kicsit, ha másba nem, hát az ötletbe beleszerettek. Nekem ezt Jones nem tudta megadni, a legkevésbé sem. Az egész könyv tele volt fölösleges töltelékrészekkel. Példának okáért a második részben Cookie elvágta az ujját az autóban. Annak mi értelme volt? Vagy ki hallott már arról, hogy valakik betörnek a lányhoz hajnalban, ő meg kisétál HUSIKA feliratú bugyiban, és OKOSTOJÁS-os pólóban, halál nyugodtan kávét főz, és utána elbeszélget velük, majd útjára engedi őket? (Ők meg nem lövik le, nem fenyegetik meg, nem tépik le a fülét, semmi.) Ahogy a reggeli fenyegetőlevél oka sem tiszta számomra, a Jehova tanúi, vagy a szomszéd néni, aki folyton szólongatta. A sokadik komoly gondom az volt, hogy a lány nem hazudott, az igazságot csak úgy kifecsegte, és sokszor észre sem vette. Ha én lennék a Halál Angyala, még véletlenül sem így viselkednék.
Sok volt benne az érthetetlen és fölösleges vicc, bár néha tényleg feldobta a könyveket.

Ajánlom azoknak, akik egy kis pihenésre vágynak, és egy olyan haláli nyomozóra (Garrett), akinek jó a humora, emellett egy igaza álompasi, és még hősködni is mer. Maga a sztori kellemes, és sokaknak kedvenc könyve is lett, tehát megint csak én vesztem el ennyire a részletekben, és habkönnyű olvasmánynak jó. Bár engem a függővég nem zavar, ha valakinek ez gondot okoz, ne kezdjen neki a következő rész megjelenéséig a sorozatnak.

Kedvenc karakter: Garrett Swopes
Legrosszabb karakter: -
Legjobb a könyvben: a jó viccek
Legrosszabb a könyvben: a pincés jelenet
Borító: 5/3
Cím: 5/2
Az egész: 5/4.5

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése